Udhëheqës të shteteve në vitin 1823

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëheqës të shteteve në vitin 1823 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[redakto | përpunoni burim]

Amerika[redakto | përpunoni burim]

Australia dhe Oqeania[redakto | përpunoni burim]

Azi[redakto | përpunoni burim]

Europë[redakto | përpunoni burim]

  1. Alexandros Mavrokordatos, President i Ekzekutivit (1822–1823)
  2. Petros Mavromichalis, President i Ekzekutivit (1823)
  3. Georgios Kountouriotis, President i Ekzekutivit (1823–1826)

Lindje e Mesme dhe Afrikë veriore[redakto | përpunoni burim]