Udhëheqës të shteteve në vitin 1826

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëheqës të shteteve në vitin 1826 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Amerika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Australia dhe Oqeania[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Azi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Europë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. Georgios Kountouriotis, President i Ekzekutivit (1823–1826)
  2. Andreas Zaimis, Presidenti i Komisionit Qeverisës (1826–1827)

Lindje e Mesme dhe Afrikë veriore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]