Bukoshi (Therandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bukosh
Fshat
Vendndodhja
Bukosh is located in Kosova
Bukosh
Bukosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 19″ Veri

20° 53′ 27″ Lindje

Bukosh është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]