Delloci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Delloc
Gurdiell
Fshat
Vendndodhja
Delloc is located in Kosova
Delloc
Delloc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1091 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 6″ Veri

20° 55′ 6″ Lindje

Delloc është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurdiell.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]