Papazi (Therandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Papaz
Fshat
Vendndodhja
Papaz is located in Kosova
Papaz
Papaz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 20″ Veri

20° 55′ 55″ Lindje

Papaz është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë.

Është fshati më i vjetër i Komunës se Suharekës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]