Greikoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Greikoc
Grykos
Fshat
Vendndodhja
Greikoc is located in Kosova
Greikoc
Greikoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 43″ Veri

20° 49′ 35″ Lindje

Greikoc është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grykos.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]