Tërnja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnjë
Taraxhë
Fshat
Vendndodhja
Tërnjë is located in Kosova
Tërnjë
Tërnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 48″ Veri

20° 45′ 56″ Lindje

Tërnjë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Taraxhë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]