Popolani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popolan
Pojan
Fshat
Vendndodhja
Popolan is located in Kosova
Popolan
Popolan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 12″ Veri

20° 54′ 36″ Lindje

Popolan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pojan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]