Maçiteva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maçitevë
Gurkuq
Fshat
Vendndodhja
Maçitevë is located in Kosova
Maçitevë
Maçitevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 14″ Veri

20° 56′ 42″ Lindje

Maçitevë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]