Mohlani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mohlan
Malas
Fshat
Vendndodhja
Mohlan is located in Kosova
Mohlan
Mohlan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 22″ Veri

20° 54′ 12″ Lindje

Mohlan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Malas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]