Dvorani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dvoran
Bungajë
Fshat
Vendndodhja
Dvoran is located in Kosova
Dvoran
Dvoran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 795 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 38″ Veri

20° 54′ 26″ Lindje

Dvoran është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bungajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]