Stravuçina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stravuçinë
Qershizë
Fshat
Vendndodhja
Stravuçinë is located in Kosova
Stravuçinë
Stravuçinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 37″ Veri

20° 53′ 15″ Lindje

Stravuçinë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qershizë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]