Kastërca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kastërcë
Kastër
Fshat
Vendndodhja
Kastërcë is located in Kosova
Kastërcë
Kastërcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 48″ Veri

20° 47′ 33″ Lindje

Kastërcë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastër.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]