Dobërdelani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobërdelan
Ilirion
Fshat
Vendndodhja
Dobërdelan is located in Kosova
Dobërdelan
Dobërdelan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 566 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 9″ Veri

20° 44′ 53″ Lindje

Dobërdelan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ilirion.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]