Luzhnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luzhnicë
Lushtë
Fshat
Vendndodhja
Luzhnicë is located in Kosova
Luzhnicë
Luzhnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 809 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 11″ Veri

20° 56′ 41″ Lindje

Luzhnicë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lushtë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]