Savrova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savrovë
Ujmirë
Fshat
Vendndodhja
Savrovë is located in Kosova
Savrovë
Savrovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ ″ Veri

20° 52′ 28″ Lindje

Savrovë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ujmirë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]