Dubrava (Therandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dubravë
Dushkajë
Fshat
Vendndodhja
Dubravë is located in Kosova
Dubravë
Dubravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 23″ Veri

20° 51′ 5″ Lindje

Dubravë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dushkajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]