Reçani (Therandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reçan
Lumar
Fshat
Vendndodhja
Reçan is located in Kosova
Reçan
Reçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 33″ Veri

20° 52′ 3″ Lindje

Reçan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lumar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]