Krushica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushicë e Epërme
Dardhisht i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Krushicë e Epërme is located in Kosova
Krushicë e Epërme
Krushicë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1088 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 49″ Veri

20° 56′ 6″ Lindje

Krushicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhisht i Epërm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]