Sallagrazhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sallagrazhdë
Lumbardh
Fshat
Vendndodhja
Sallagrazhdë is located in Kosova
Sallagrazhdë
Sallagrazhdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 19″ Veri

20° 50′ 56″ Lindje

Sallagrazhdë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lumbardh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]