Gjinoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjinoc
Fshat
Vendndodhja
Gjinoc is located in Kosova
Gjinoc
Gjinoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 6″ Veri

20° 49′ 7″ Lindje

Popullsia 3400 banorë (2015)

Gjinoc është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]