Gelanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gelancë
Fshat
Vendndodhja
Gelancë is located in Kosova
Gelancë
Gelancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 381 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 47″ Veri

20° 47′ 10″ Lindje

Gelancë është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]