Krushica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krushicë e Poshtme
Dardhisht i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Krushicë e Poshtme is located in Kosova
Krushicë e Poshtme
Krushicë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 36″ Veri

20° 54′ 6″ Lindje

Krushicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhisht i Poshtëm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]