Javori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Javor
Rreze
Fshat
Vendndodhja
Javor is located in Kosova
Javor
Javor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 870 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 24″ Veri

20° 52′ 53″ Lindje

Javor është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreze.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]