Greikoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Grejkoci)
Shko te: navigacion, kërko
Greikoc
Grykos
Fshat
Vendndodhja
Greikoc is located in Kosova
Greikoc
Greikoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 43″ Veri

20° 49′ 35″ Lindje

Greikoc është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grykos.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]