KS Luftëtari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga KS Luftëtari Gjirokastra)
Shko te: navigacion, kërko
KS LUFTËTARI
KS Luftëtari - Gjirokastër.jpg
Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi 13 mars 1930
Kryesia Flamur Bime
Menexher
Anëtarë {{{NR-ANETAR}}}
Ngjyrat e klubit Blu-zi
Informacion
Adresa

Telefon
Fax

, Gjirokastër

E-Mail
Internet www.ksluftëtari.webs.com
Ekipi i futbollit
Kategoria Kategoria e parë
Stadiumi "Gjirokastra"
8729
Drejtori repartit Sefedin Braho
Shefi stërvitjes Beso Brahimi
Sukseset e ekipit Kampione e Shqipërisë:0

Kupa e Shqipërisë:0 Super Kupa:0

Sezoni sportiv 2009-20010 8


Klubi Sportiv Luftëtari, KS Luftëtari, është një klub futbollistik nga Gjirokastra që u krijua më 13 mars të vitit 1930.

Stadiumi[redakto | redakto tekstin burimor]

KS Luftëtari i luan ndeshjet në stadiumin "Gjirokastra" që është ndërtuar në vitin 1973.

Në vitin 2009 u bë rikonstruksioni i stadiumit Gjirokastra me një fond të bashkisë Gjirokastër FSHF dhe donatorëve të Luftëtarit. Stadiumi mori një pamje moderne. Stadiumi ka një kapacitet prej 9000 spektatoresh

Sukseset[redakto | redakto tekstin burimor]

KS Luftëtari është klubi më i suksesshëm i Kategorisë së Parë të cilën e ka fituar 7 herë, por nuk ka fituar asnjëherë Superligën ose Kupën e Shqipërisë.

Lojtarë të famshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Nga lista e lojtarëve të njohur që kanë luajtur në KS Luftëtari është Sefedin Braho. Altin Haxhi Lefter Millo etj.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]