Pozherani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Kosovo.svg Fshatra në Kosovë
Noimage.png
Emri: Pozherani
Komuna: Vitia
Popullsia: -
Kodi postar: 61060
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 495 m
Gjerësia gjeografike: 42° 21′ 57" N
Gjatësia gjeografike: 21° 20′ 25" E
Amëza: s'ka
Përdorimi i stampës

Pozherani (serbisht: Пожарање/Požaranje) është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]