Vërsheci (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vërsheci)
Shko te: navigacion, kërko
Vërshec
Blinajë
Fshat
Vendndodhja
Vërshec is located in Kosova
Vërshec
Vërshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 21″ Veri

21° 0′ 31″ Lindje

Vërshec është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Blinisht dhe Blinajë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]