Jump to content

Addis Ababa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Addis Abeba)
shtrirja gjeografike

Addis Abeba është kryeqyteti i Etiopisë. Sot është qëndra më e madhe ekonomike e Etiopisë.

Hager Fikir Theatre Addis Ababa (April 2006)

Zyrtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Informacione të përgjithshme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Foto dhe guida turistike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]