Kantoni Blesle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Blesle
Canton de Blesle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Brioude
Kryeqëndra Blesle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 147,83 km2
Popullsia 1.968 banorë 2010
Dendësia 13,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4304

Kantoni Blesle (frëngjisht: Canton de Blesle) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Blesle. Ka sipërfaqe 147.83km2 dhe popullsi 1968 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Blesle aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]