Kantoni Craponne-sur-Arzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Craponne-sur-Arzon
Canton de Craponne-sur-Arzon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Puy-en-Velay
Kryeqëndra Craponne-sur-Arzon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,33 km2
Popullsia 4.548 banorë 1999
Dendësia 28,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4308

Kantoni Craponne-sur-Arzon (frëngjisht: Canton de Craponne-sur-Arzon) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Craponne-sur-Arzon. Ka sipërfaqe 159.33km2 dhe popullsi 4548 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Craponne-sur-Arzon aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]