Kantoni Brioude-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brioude-Nord
Canton de Brioude-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Brioude
Kryeqëndra Brioude
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 101,31 km2
Popullsia 7.435 banorë 2010
Dendësia 73,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4305

Kantoni Brioude-Nord (frëngjisht: Canton de Brioude-Nord) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brioude. Ka sipërfaqe 101.31km2 dhe popullsi 7435 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brioude-Nord aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]