Kantoni Lavoûte-Chilhac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lavoûte-Chilhac
Canton de Lavoûte-Chilhac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Brioude
Kryeqëndra Lavoûte-Chilhac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 184,44 km2
Popullsia 2.241 banorë 2010
Dendësia 12,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4311

Kantoni Lavoûte-Chilhac (frëngjisht: Canton de Lavoûte-Chilhac) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lavoûte-Chilhac. Ka sipërfaqe 184.44km2 dhe popullsi 2241 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lavoûte-Chilhac aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]