Kantoni La Chaise-Dieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Chaise-Dieu
Canton de La Chaise-Dieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Brioude
Kryeqëndra La Chaise-Dieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 183,91 km2
Popullsia 2.107 banorë 2010
Dendësia 11,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4307

Kantoni La Chaise-Dieu (frëngjisht: Canton de La Chaise-Dieu) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chaise-Dieu. Ka sipërfaqe 183.91km2 dhe popullsi 2107 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Chaise-Dieu aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]