Kantoni Langeac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Langeac
Canton de Langeac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Brioude
Kryeqëndra Langeac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 220,17 km2
Popullsia 7.728 banorë 2010
Dendësia 35,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4310

Kantoni Langeac (frëngjisht: Canton de Langeac) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Langeac. Ka sipërfaqe 220.17km2 dhe popullsi 7728 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Langeac aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]