Kantoni Paulhaguet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Paulhaguet
Canton de Paulhaguet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Brioude
Kryeqëndra Paulhaguet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,35 km2
Popullsia 3.905 banorë 1999
Dendësia 18,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4316

Kantoni Paulhaguet (frëngjisht: Canton de Paulhaguet) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Paulhaguet. Ka sipërfaqe 214.35km2 dhe popullsi 3905 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Paulhaguet aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]