Kantoni Fay-sur-Lignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fay-sur-Lignon
Canton de Fay-sur-Lignon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Haute-Loire
Arrondissement Puy-en-Velay
Kryeqëndra Fay-sur-Lignon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,02 km2
Popullsia 1.791 banorë 1999
Dendësia 10,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4309

Kantoni Fay-sur-Lignon (frëngjisht: Canton de Fay-sur-Lignon) është një kantondepartamentin Haute-Loire, rajonin AuvergneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fay-sur-Lignon. Ka sipërfaqe 171.02km2 dhe popullsi 1791 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fay-sur-Lignon aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]