Kosina (Ferizaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosinë
Shkodrion
Fshat
Vendndodhja
Kosinë is located in Kosova
Kosinë
Kosinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 558 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 51″ Veri

21° 7′ 51″ Lindje

Kosinë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kodrion dhe Shkodrion.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]