Pojatishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Pojatishta)
Shko te: navigacion, kërko
Pojatisht
Fshat
Vendndodhja
Pojatisht is located in Kosova
Pojatisht
Pojatisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 596 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 48″ Veri

21° 13′ 2″ Lindje

Pojatisht është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]