Svinjara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svinjarë
Frashër
Fshat
Vendndodhja
Svinjarë is located in Kosova
Svinjarë
Svinjarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 4″ Veri

20° 53′ 23″ Lindje

Svinjarë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Frashër.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]