Tërnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tërnaca)
Jump to navigation Jump to search
Tërnacë
Drenor
Fshat
Vendndodhja
Tërnacë is located in Kosova
Tërnacë
Tërnacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 35″ Veri

20° 47′ 59″ Lindje

Tërnacë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drenor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]