Tërnaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tërnafci)
Shko te: navigacion, kërko
Tërnacë
Drenor
Fshat
Vendndodhja
Tërnacë is located in Kosova
Tërnacë
Tërnacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 35″ Veri

20° 47′ 59″ Lindje

Tërnacë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Drenor.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]