Alameda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alameda
Komunë dhe qytezë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Alameda is located in Spanjë
Alameda
Alameda

Koordinatat: 37°12′V 4°39′P / 37.200°V 4.650°P / 37.200; -4.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga (provincë)
Qarku Antequera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65 km2
Popullsia 5426 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare http://www.alameda.es


Alameda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Antequera, të provincës Málaga (provincë), në Komunitetin Andalusia. Alameda ka 5426 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]