Algatocín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algatocín
Komunë
noform
Vendndodhja
Algatocín is located in Spanjë
Algatocín
Algatocín

Koordinatat: 36°34′22″V 5°16′32″P / 36.57278°V 5.27556°P / 36.57278; -5.27556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë Benito Carrillo Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 725 m (m.n.d.)
Popullsia 909 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algatoceños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 36° 34′ 22″ Veri

5° 16′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.algatocin.es


Algatocín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Algatocín ka 909 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]