Atajate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atajate
Komunë
noform
Vendndodhja
Atajate is located in Spanjë
Atajate
Atajate

Koordinatat: 36°38′24″V 5°14′44″P / 36.64000°V 5.24556°P / 36.64000; -5.24556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë Mª Auxiliadora Sánchez González (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 142 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Atajateños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29494
Koordinatat 36° 38′ 24″ Veri

5° 14′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.atajate.net


Atajate është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Atajate ka 142 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]