Alfarnate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfarnate
Komunë dhe qytezë
noform
View of Alfarnate
Vendndodhja
Alfarnate is located in Spanjë
Alfarnate
Alfarnate

Koordinatat: 36°59′V 4°15′P / 36.983°V 4.250°P / 36.983; -4.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga (provincë)
Qarku Axarquía - Costa del Sol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34 km2
Lartësia 886 m (m.n.d.)
Popullsia 1362 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.alfarnate.es


Alfarnate është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía - Costa del Sol, të provincës Málaga (provincë), në Andalusia. Alfarnate ka 1362 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]