Almargen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almargen
Komunë
Stema_figuraBandera de Almargen (Málaga).svg
Vendndodhja
Almargen is located in Spanjë
Almargen
Almargen

Koordinatat: 37°0′V 5°1′P / 37.000°V 5.017°P / 37.000; -5.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Qarku Antequera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 165 km2
Lartësia 733 m (m.n.d.)
Popullsia 2014 banorë
Dendësia 12(32/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almargeños
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.almargen.es


Almargen është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Antequera, të provincës Málaga, në Andalusia. Almargen ka 2014 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 165 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]