Archidona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Archidona
Komunë
noform
Archidona
Stema_figuraBandera de Archidona.svg
Vendndodhja
Archidona is located in Spanjë
Archidona
Archidona

Koordinatat: 37°6′V 4°23′P / 37.100°V 4.383°P / 37.100; -4.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Qarku Antequera
Kryetari i Bashkisë Manuel Sánchez Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 185.59 km2
Lartësia 666 m (m.n.d.)
Popullsia 8,857 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Archidoneses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29300
Faqja Zyrtare http://www.archidona.es


Archidona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Antequera, të provincës Málaga, në Andalusia. Archidona ka 8,857 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 185.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]