Arriate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arriate
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arriate is located in Spanjë
Arriate
Arriate

Koordinatat: 36°47′57″V 5°8′27″P / 36.79917°V 5.14083°P / 36.79917; -5.14083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë Melchor Conde Marín (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.27 km2
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Popullsia 4075 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29350
Koordinatat 36° 47′ 57″ Veri

5° 8′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.arriate.es


Arriate është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Arriate ka 4075 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]