Cuevas del Becerro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cuevas del Becerro
Komunë
Vendndodhja
Cuevas del Becerro is located in Spanjë
Cuevas del Becerro
Cuevas del Becerro

Koordinatat: 36°52′V 5°2′P / 36.867°V 5.033°P / 36.867; -5.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serrania de Ronda, Guadalteba
Kryetari i Bashkisë Joaquín Esquina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16 km2
Lartësia 724 m (m.n.d.)
Popullsia 1,790 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cueveños
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.cuevasdelbecerro.es


Cuevas del Becerro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serrania de Ronda, Guadalteba, të provincës Málaga, në Komunitetin Andalusia. Cuevas del Becerro ka 1,790 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]